6 Ekim 2012 Cumartesi

Canımın İçi Yeğenimin Diş Buğdayı Partisi : )

Canımın içi yeğenimin diş buğdayı için hazırlıkları kız kardeşimle ve ablamla  çok önceden tasarlamıştık.İşe, konuklarımıza dağıtmak üzere  hatıra şekerleri yapmakla başladık.


Sonra ki aşama ise okul öncesi faliyetlerimden faydalanarak, gelen  konukların çocukları bu için şirin şapkaları ve ´´K.ALP´in DİŞİ ÇIKTI´´ yazılı duvar süsünü yaptık.
Şeker hamurundan günün anlam ve önemine uygun DİŞ kurabiyesini, kuzumuzun isminden de esinlenerek KALP kurabiyesini büyük bir keyifle hazırladık.
Haribo´nun diş jelibonlarıda masamıza renk kattı...

İsme özel hazırladığımız peçeteler, üzerine ´´YAŞASIN DİŞİM ÇIKTI´´ yazdığımız diş buğday bardaklarımız hazırlıklarımızın bir parçasıydı. Böreklerimiz  ve Diş Buğdayımız Anneannemizden, Mercimek Köftemiz Babannemizden ve Muffinlerimiz Yasemin Teyzemiz tarafından hazırlanıp, afiyetle yenmek üzere ikram edildiler.
Benim ve K.ALP´imizin Annesiyle hazırladığımız Yaş Pasta, Şeker Kurabiyeleri ve Elma Toplarımızda masadaki yerlerini aldılar.


´´İlk Dişe Selam Gülümsemeye Devam´´ Kapı Süsümüz :)

Diş buğdayımız Anneannelerimizden öğrendiğimiz metotlarla başından döktüğümüz dilgitlerle başlayarak önüne ilerde olabileceği mesleği seçmek üzere koyduğumuz tepsiyle devam etti.
(Minik kuzumuz ECZACI olacağı sinyalini verdi :) )

Çaylar, muhabbetler, çocuk sesleri ve fotoğraflarla haftasonumuzu keyiflendiren, yüzlerimizi gülümseten bu anıda sevdiklerimizle olmak bizi çok mutlu etti.